KVK Tienen – RFC Mandel United: 0-2

KVK Tienen leed op eigen veld een zure 0-2-nederlaag tegen RFC Mandel United. De Suikerploeg begon sterk, trof al in de openingsminuut de dwarsligger en creëerde kansen om op voorsprong te komen. Maar de bezoekers toonden zich een stuk efficiënter en sloegen twee keer toe in zes minuten. Na de rust domineerde Tienen het balbezit, maar tegen de dubbele afweergordel van Mandel vond het geen opening. Trainer Karel Keleman was na afloop kritisch, vooral over het gebrek aan intensiteit en efficiëntie.

Bij KVK ontbrak El Ghraichi, waardoor Vandeborne als linksachter aan de aftrap verscheen. Met een Nederlands scheidsrechterstrio en een vierde official kende Tienen een primeur in het Bergéstadion.

Tienen begint sterk, maar Mandel slaat toe

De thuisploeg schoot uitstekend uit de startblokken. In de eerste minuut kon Ceulemans een rebound afvuren, maar zijn schot spatte uiteen op de dwarsligger. Ook Marchal liet zich opmerken met een poging die maar net voorlangs ging. Tienen zette Mandel meteen onder druk en leek op weg naar een veelbelovende namiddag.

De bezoekers, met ex-KVK’er Van Vaerenbergh in de rangen, lieten zich evenmin onbetuigd. Van Vaerenbergh trof de verste paal, waarna Tienen het gevaar kon wegwerken. Doelman Moutha-Sebatoui stond vervolgens pal op een poging van Mandel en hield ook stand bij een vrije trap van Dhondt.

Toch zou de efficiëntie uiteindelijk het grote verschil maken. Na een onnodig weggegeven hoekschop kopte Van Vaerenbergh op de paal, maar Desmet was goed gevolgd en kon de rebound eenvoudig binnentikken: 0-1 na 27 minuten.

Zes minuten later werd de opdracht voor Tienen nog een stuk moeilijker. Moutha-Sebatoui kreeg een laag schot niet voldoende uit de gevarenzone en werkte de bal weg in de voeten van Van Vaerenbergh. Die aarzelde niet en legde de 0-2 tegen de netten. In amper zes minuten tijd had Mandel de goede start van de thuisploeg volledig tenietgedaan.

Tienen dringt aan, Mandel houdt de deur dicht

Na de rust kreeg Tienen de wind in de rug en probeerde het de achterstand recht te zetten. Depotbecker kwam Soumah vervangen, terwijl Boulhassane na vijftig minuten plaatsmaakte voor Stalmans. De thuisploeg voerde de druk op en kreeg steeds meer de bal, maar Mandel had zijn organisatie ondertussen stevig op orde.

Een mooie actie van Depotbecker op rechts leverde een van de beste kansen na de pauze op. Panepinto besloot echter recht op de bezoekende doelman en liet zo dé kans op de aansluitingstreffer liggen.

Mandel koos resoluut voor een dubbele afweergordel en wachtte op de mogelijkheid om in de omschakeling toe te slaan. De bezoekers creëerden na rust echter nauwelijks nog gevaar. Alleen Desot kon in de 86ste minuut nog eens op doel besluiten. Tienen bleef aandringen, maar ook de extra wissels brachten geen ommekeer. Een schot van Depotbecker ging in de 82ste minuut naast.

Zo bleef de 0-2 op het scorebord staan. Tienen had een sterke openingsfase en veel balbezit na de rust, maar betaalde de rekening voor het gebrek aan afwerking.

Trainer Keleman: ‘We zijn andermaal niet efficiënt genoeg’

Trainer Karel Keleman baalde vooral van de gemiste kansen en het verschil in intensiteit in de zone van de waarheid. “We hebben kansen gehad, maar we moeten ons geluk meer afdwingen. Tegen zo’n ploeg moet je de mogelijkheden die je krijgt ook afmaken. We zitten in een periode waarin we al drie keer de lat of de paal geraakt hebben. Dat maakt een groot verschil. Maar we moeten ons geluk ook meer afdwingen en ons meer laten gelden in de zestien”, klonk het kritisch.

De trainer vond dat Tienen voetballend nochtans voldoende had gebracht om aanspraak te maken op meer. “Tegen zo’n ploeg krijg je kansen, maar dan moet je die bal wel binnenschieten. Als die bal van Tom (Panepinto) binnenvalt, is het misschien een heel andere wedstrijd. Dan staat het 1-2 en heb je nog een halfuur te spelen.”

Voor de fans blijft het ondertussen wachten op de eerste thuisoverwinning van het seizoen.

Secret Link