KFC Houtvenne – KVK Tienen: 3-1

Na de nederlagen tegen de U23 van OH Leuven en titelkandidaat Sporting Hasselt wilde KVK graag de drie punten meebrengen uit Westerlo om zo de degradatiezorgen op een afstand te houden. Boulhassane en Singh waren onbeschikbaar. Eshele begon op de bank.

KVK liep vrijwel meteen achter de feiten aan toen Baik al in de tweede minuut een voorzet centraal kon binnenwerken. De thuisploeg toonde zich een stuk snediger dan Tienen dat achteraan en op het middenveld te veel duels verloor om weerwerk te bieden. Houtvenne had in het openingskwartier nog enkele prima mogelijkheden om de score uit te diepen maar Okoro en Baik kregen hun pogingen niet binnen het kader.

Na twintig minuten kregen de bezoekers na een tactische bijsturing toch wat meer grip op de partij. Lenoir bediende de diep gelopen Marchal die schuin vanuit de korte hoek de gelijkmaker kon scoren. Het begin van een betere periode van KVK. De doorgebroken Soumah werd duidelijk van de sokken gelopen in de eigen zestien, maar ref Cools vond het tot groot onbegrip van de Tiense aanhang niet nodig om naar de stip te wijzen en de rode kaart te trekken.

Een ogenblik later kreeg Soumah opnieuw een mogelijkheid om KVK op voorsprong te brengen na samenspel met Panepinto, maar de Tiense aanvaller miste onbegrijpelijk. De thuisploeg toonde zich op slag van rusten wel trefzeker: na een weggewerkte hoekschop trapte de vrijgelopen Cavus de rebound hard tegen de netten: 2-1.

Trainer Keleman zocht naar meer duelkracht en hield Lenoir en Kaluanga in de kleedkamers voor El Harrak en Rottiers. Veel zoden bracht dat echter niet aan de dijk, want ondanks de achterstand slaagde een te vaak terugplooiend Tienen er in de tweede helft niet in een offensieve vuist te maken. Houtvenne dreigde via Gilis met een schot uit een scherpe hoek op Moutha-Sebtaoui. De Tiense goalie stond ook pal toen Cavus van dichtbij ongehinderd mocht koppen.

Bij KVK kon enkel Panepinto tot twee keer toe dreigen. De ondertussen ingekomen aanvaller Eshele werd zelden of nooit bereikt en slaagde er niet om zich in het spel te mengen. In de slotminuut legde Berzoimi de eindstand vast met een mooi schot. KVK Tienen gaat zo onverwacht de boot in met 3-1 na een teleurstellende prestatie.

Trainer Keleman kon onmogelijk tevreden zijn met de prestatie van z’n manschappen: ‘Het ontbrak ons vandaag aan de nodige grinta op het terrein. De openingsgoal van Baik kwam letterlijk aan bod in de voorbespreking van de partij en toch laten we ons vangen,’ aldus een begrijpelijk foeterende Tiense coach. ‘Ons middenveld slaagde er daarna niet in om greep te krijgen op de partij. We kwamen zelfs nog enkele keren goed weg. Na een tactische ingreep scoorden we en kregen we enkele prima kansen. Een duidelijke strafschopfout werd niet gefloten en ook in de fase erna moet de bal steeds binnen. Om dan bij een stilstaande fase net voor de rust opnieuw onnodig het deksel op de neus te krijgen. We laten ons vangen in de eerste minuut en de laatste minuut van de eerste helft. In de tweede helft voetbalden we veel te laag en was er te weinig aansluiting om Houtvenne in problemen te brengen.’

Na de 0 op 9 moet KVK volgend weekend de rug rechten tegen KFC Merelbeke voor de eigen fans in het Bergéstadion. Marchal is er dan niet bij. Hij is geelgeschorst.

KFC Houtvenne: Wiegel, Vandekerkhove, Baik (81’ Van Diest), Okoro (68’ Vekemans), Schuermans, Gilis, Berzoimi, Pietermaat, Poelman, Cavus, Janezic (874 Chikhi).
KVK Tienen: Moutha-Sebtaoui, Bergiers, Ceulemans, Soumah (61’ Stalmans), Marchal, Panepinto (86’ Boroto), Lenoir (46’ Rottiers), Wakaka (54’ Eshele), Vande Cauter, El Ghraichi, Kaluanga (46’ El Harrak).
Doelpunten: 2’ Baik (1-0), 23’ Marchal (1-1) ,49’ Schuermans (2-1), 90’ Berzoimi (3-1)
Geel: Berigers, Schuermans, Marchal
Rood: 45’ Aerts (materiaalman KVK Tienen wegens protest)
Scheidsrechter: Laurens Cools

Secret Link